Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy.

Folia polietylenowa LDPE i HDPE. Porównanie

Folia polietylenowa służy przede wszystkim do produkcji różnych opakowań. Nie niszczy się pod wpływem działania kwasów, zasad ani soli. Wykazuje również odporność na niską temperaturę. Skróty LDPE i HDPE oznaczają folię polietylenową o małej i dużej gęstości. Jakie są podobieństwa oraz różnice między nimi?  

 

Charakterystyka folii LDPE i HDPE

 

Polietylen to powszechnie używane tworzywo sztuczne, mające różne zastosowania oraz właściwości. Wytwarza się z niego między innymi torby na zakupy, opakowania, a także folie: LDPE oraz HDPE. Folia LDPE ma małą gęstość, a temperatura jej topnienia wynosi od 105 do 108 stopni Celsjusza. Gęstość HDPE jest większa, a temperatura topnienia o ponad 20 stopni wyższa.

 

Różnicą między foliami polietylenowymi jest również grubość. HDPE jest cieńsza i ma od 0,006 mm do 0,05 mm, natomiast grubość LDPE wynosi od 0,02 mm do 0,200 mm. Ta cecha wpływa na większą wytrzymałość i trwałość folii polietylenowej LDPE. Dodatkowo odmienna jest ich struktura i wygląd. HDPE szeleści, jest matowa i mniej przejrzysta, natomiast LDPE charakteryzuje się rozciągliwością i połyskiem.

 

Do czego stosowana jest folia polietylenowa LDPE i HDPE?

Folie polietylenowe LDPE i HDPE różnią się zastosowaniem ze względu na odmienne właściwości, jakie posiadają. Są używane na przykład jako materiał do wyrobu folii spożywczej albo pianek i izolacji budowlanych. Sprawdzają się także przy pakowaniu produktów przemysłowych oraz żywności, gdyż są aseptyczne i chronią przed kurzem oraz przenikaniem zapachów.

 

Zarówno folia LDPE, jak i HDPE znajduje zastosowanie w produkcji reklamówek. Można z nich produkować torebki foliowe na żywność, zakupy, ubrania i znacznie więcej. Aby lepiej dostosować cechy folii do potrzeb, można zamówić produkty o właściwościach antypoślizgowych, termokurczliwych czy biodegradowalnych.

Wróć do bloga