Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy.

Rodzaje opakowań foliowych

Opakowania foliowe ułatwiają przechowywanie i dystrybucję różnych produktów. Zasadnicze jest to, że nie tracą one swoich właściwości na skutek działania warunków atmosferycznych Co więcej, bardzo dobrze chronią pakowane towary przed uszkodzeniem. Opakowania foliowe wykorzystywane są każdego dnia. Współcześnie nie wyobrażamy sobie bez nich funkcjonowania.

Jakie wyróżnia się rodzaje opakowań foliowych?

Opakowania foliowe przeznaczone są do pakowania pieczywa, owoców, warzyw, a także śniadania do szkoły czy pracy. Chronią także towary wysyłane w świat. Wyróżnia się wiele typów opakowań foliowych. Najpopularniejsze rozwiązania to worki, koperty, torebki, folie ochronne samoprzylepne bądź z rolki.

Folia używana do produkcji opakowań uzyskiwana jest z tworzywa sztucznego określanego mianem polietylenu. Obróbka termiczna przyczynia się do uzyskania towarów o różnej przejrzystości, grubości, a także odporności. Parametry sprawiają, że doskonale sprawdzają się do zabezpieczenia produktów kruchych czy elektronicznych. Z rozwiązania korzystają pracownicy gastronomii, motoryzacji, przemysłu oraz edukacji.

Kilka słów o zastosowaniach opakowań foliowych

Opakowania foliowe mogą być stosowane jako samoprzylepne folie ochronne. Produkt pozwala zabezpieczyć wyposażenie foliowe podczas prac remontowych. Komponent sprzedawany jest w rolkach, które łatwo można dociąć do właściwej wielkości.

Przykładem są również koperty depozytowe, które wytwarzane są z wielowarstwowej folii. Stanowią idealne rozwiązanie do przesyłania ważnych dokumentów lub gotówki.

 

Wróć do bloga