Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy.

Dodatkowe właściwości folii polietylenowych

Folia polietylenowa jest jednym z najbardziej uniwersalnych i popularnych rodzajów folii. Wykorzystywana zarówno w warunkach domowych, jak i w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych. Materiał ten charakteryzuje się stosunkowo niską ceną, elastycznością oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu większość branż wykorzystuje go do produkcji różnego rodzaju opakowań czy toreb ochronnych na  produkty.

Jakie jeszcze właściwości wykazuje folia polietylenowa?

Oprócz wyżej wymienionych cech warto wspomnieć również o wrażliwości tego surowca na wysokie temperatury. Dzięki temu sprawdza się świetnie do produkcji opakowań foliowych zgrzewanych, takich jak zgrzewki napoi czy puszek. Mimo dużej podatności na wysokie temperatury jest ona odporna na działanie niskich temperatur, dzięki czemu sprawdza się jako surowiec do produkcji opakowań żywności mrożonej. Folia polietylenowa wykorzystywana jest również do zabezpieczenia produktów przed wilgocią, kurzem, zarysowaniami oraz parą wodną. Cechuje ją bezwonność i nietoksyczność.

Grubość folii etylenowej może zostać dobrana przez producenta, dzięki czemu praktycznie każdy zakład produkcyjny zyskuje surowiec na opakowania, spełniający wszelkie wymagania. Ten rodzaj materiału można dodatkowo modyfikować poprzez dodatek filtrów UV, dzięki czemu otrzymywane są kolorowe folie. Istnieje także możliwość stworzenie folii ze specjalnym znakowaniem, perforacją, jonizacją bądź nadrukiem.

Obecnie wykorzystywane są różne rodzaje folii polietylenowych. Najpopularniejsze są folie HDPE, MDPE oraz LDPE. Pierwszy rodzaj charakteryzuje się zwiększoną twardością i wytrzymałością mechaniczną, powstaje z polietylenu o dużej gęstości. Folie LDPE są produkowane z polietylenu o najniższej gęstości, charakteryzują się dużą elastycznością, giętkością i przezroczystością. W zależności od wymagań można dobrać odpowiedni rodzaj surowca do produkcji różnego rodzaju opakowań, toreb czy worków.

W foliach termokurczliwych wykonanych z polietylenu mogą zostać zastosowane dodatki poślizgowe, antypoślizgowe, antyblokowe, antystatyczne, biodegradowalne bądź stabilizujące. Dzięki temu znajdują zastosowanie nie tylko w branży spożywczej, ale także między innymi w przemyśle budowlanym czy transportowym. Wybór folii polietylenowej od dobrego producenta daje pewność, że zakupione materiały posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, a także spełniają wymagane normy.

Wróć do bloga