Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy.

Gdzie znajdą zastosowanie arkusze foliowe?

Opakowania foliowe są odporne na rozerwanie i dobrze zabezpieczają przechowywany produkt przed uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi. Ze względu na to, że dostępne są w różnych rodzajach, ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Największą popularnością cieszą się reklamówki, woreczki oraz rękawy. Powszechnie wykorzystywane są jednak też arkusze foliowe. Te najczęściej znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zawodzą pudełka lub tradycyjne reklamówki. Do czego konkretnie się je stosuje?

Przykłady zastosowań arkuszy foliowych

Arkusze foliowe szeroko wykorzystuje się m.in. w przemyśle spożywczym. Opakowania z polietylenu, takie jak np. folia HDPE czy LDPE są bezpieczne w kontakcie z żywnością, dzięki czemu z powodzeniem można ich używać do zabezpieczania produktów spożywczych. Arkusze świetnie sprawdzają się przy pakowaniu mięs oraz produktów w plastrach, w tym wędlin i serów. Przez to stosuje się je w lokalnych sklepach, dużych marketach oraz lokalach gastronomicznych. Poza tym arkusze cieszą się dużym zainteresowaniem w branży florystycznej. W kwiaciarniach znajdują zastosowanie przy zabezpieczaniu przed uszkodzeniami i warunkami atmosferycznymi np. bukietów z kwiatów ciętych.

Oprócz tego z potencjału arkuszy foliowych czerpie też branża upominkowa. Folie szczególnie spełniają się w roli opakowań dla produktów o nietypowych rozmiarach i kształtach. Służą zarówno do owijania pojedynczych artykułów, jak i całych zestawów, w tym popularnych koszy lub skrzynek prezentowych. Pakuje się w nie np. kosmetyki (zwłaszcza perfumy), słodycze, ceramikę oraz zabawki. Zdają też egzamin przy pakowaniu produktów, które mają być dobrze wyeksponowane. Do takich zalicza się przede wszystkim różne artykuły dekoracyjne, w tym np. obrazy czy też personalizowane pamiątki.

Wróć do bloga