Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy.

Jak wykorzystać folię podczas remontu?

Remont mieszkania potrafi przyprawić o ból głowy. Istnieje jednak skuteczny sposób na zabezpieczenie wnętrz przed skutkami prac – a mianowicie folia ochronna. W tym artykule omówimy jej rodzaje, sposób wyboru oraz praktyczne zastosowania podczas remontu.

Folia dla każdego typu remontu

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów folii, które znakomicie sprawdzają się w ochronie pomieszczeń przed negatywnymi skutkami remontu. Poszczególne propozycje różnią się m.in. grubością i przeznaczeniem. Niektóre z opcji to m.in. klasyczna folia malarska, profesjonalna folia budowlana, folia do podłóg, folia osłonowa, czy samoprzylepna folia do okien i drzwi. 

Jednym z najważniejszych parametrów jest grubość folii. Odpowiada ona za wytrzymałość materiału na uszkodzenia, a także za wygodę stosowania.

Wyróżniamy np.:

  • folię malarską LDPE, tworzoną z polietylenu o gęstości od 0,915 do 0,935 g/cm³,
  • folię HDPE o wysokiej gęstości wynoszącej 0,94-0,96 g/cm³, wyróżniającą się lepszymi parametrami niż folia LDPE,
  • folię malarską MDPE – o średniej gęstości wynoszącej 0,926-0,940 g/cm3 – jest to propozycja najbardziej wytrzymała.

Wybieraj z głową – kryteria wyboru folii do remontu

Wybierając folię warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które odpowiadają za jej skuteczność i praktyczność. Przede wszystkim, istotne jest, aby dostosować rodzaj i grubość folii do specyfiki prac remontowych. Lekkie folie będą wystarczające przy drobnych pracach wykończeniowych, natomiast mocniejsze są rekomendowane do zabezpieczania powierzchni np. przed uderzeniami, rozlewającymi się substancjami czy intensywnym ruchem. Warto również zwrócić uwagę na samoprzylepność folii – obecność kleju sprawia, że materiał stabilniej utrzymuje się na podłożu, dzięki czemu nie ma ryzyka przypadkowego odklejenia. Wybierając folie zwracamy uwagę na renomowanego producenta tak, aby upewnić się co do jakości wykonania oraz zgodności z normami bezpieczeństwa.

Ważne jest również poprawne zastosowanie tego typu ochrony.

Wróć do bloga