Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy.

Jakie atesty muszą mieć opakowania foliowe?

Opakowania foliowe pozwalają na skuteczne zabezpieczenie przedmiotów przed wieloma czynnikami, dlatego są produktami codziennego użytku. Można w nich przechowywać różne materiały, służą do zabezpieczania i transportowania żywności. Aby były bezpieczne dla ludzi, muszą spełniać specjalistyczne normy, określone w  przepisach prawnych.

Opakowania foliowe do pakowania towarów

Transport oraz przechowywanie produktów wymaga ich zabezpieczenia i umieszczenia w opakowaniu foliowym. Dzięki temu produkty nie rozsypują się, nie rozlewają i zachowują wszystkie właściwości. Zabezpieczanie może być wykonywane poprzez zawijanie lub zgrzewanie z pojemnikiem różnych typów folii. Ale produkty można pakować, używając woreczków i torebek. Do ich produkcji najczęściej używa się folii polietylenowych LDPE i HDPE. Pierwsza jest miękka, giętka i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Folia HDPE jest twardsza niż folia LDPE i mniej od niej wytrzymała. 

Niezbędne atesty i certyfikaty

Producenci opakowań foliowych, przed ich wypuszczeniem na rynek, muszą pozyskać odpowiednie atesty i certyfikaty. Jednym z nich jest deklaracja zgodności, z jakiego surowca zostało wykonane opakowanie, surowiec natomiast musi mieć atest PZH. Folia, która ma być przeznaczona do żywności, powinna mieć certyfikat wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny. Dokument potwierdza, że  stosowanie opakowania nie ma negatywnego wpływu na organizm osoby, która będzie z niego korzystała. Aby uzyskać atest, należy złożyć wniosek do właściwego organu certyfikującego i poddać produkt specjalistycznej analizie laboratoryjnej. Certyfikat otrzymują produkty, które spełniają wyśrubowane wymogi prawne i standardy bezpieczeństwa.

Wróć do bloga