Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy.

Praktyczne zastosowania woreczków foliowych

Woreczki foliowe to jedne z najpraktyczniejszych rodzajów opakowań. Są zdecydowanie wytrzymalsze aniżeli opakowania kartonowe, a także mają wiele różnych zastosowań. Oto przykłady tych najpopularniejszych.

Przechowywanie żywności

W woreczkach foliowych, przede wszystkich tych produkowanych z polietylenu HDPE oraz polipropylenu wielokrotnego użytku PP, można przechowywać żywność. Są one uznawane za najbezpieczniejsze z tworzyw sztucznych, a ze względu na wysoką gęstość częściej poddaje się je recyklingowi.

Można więc z powodzeniem przechowywać w nich żywność, od owoców i warzyw, przez nasiona i bakalie, aż po pieczywo.

Przechowywanie i wynoszenie odpadów

Zwykłe woreczki hdpe i ldpe doskonale sprawdzają się również w przypadku składowania oraz usuwania odpadów. Wynika to z tego, że woreczki foliowe są higieniczne i pomimo niewielkiej masy własnej, pozwalają na przenoszenie przedmiotów nawet kilkanaście razy cięższych, aniżeli np. torebki papierowe.

Dzięki temu można umieszczać je w domowych oraz biurowych koszach i następnie bezpiecznie przenosić odpady, bez ryzyka ich wypadnięcia czy przenoszenia zapachu.

Chowanie drobnych przedmiotów

Praktyczne woreczki foliowe, również te używane już wcześniej, doskonale sprawdzą się do przechowywania drobnych przedmiotów, np. w garażu czy warsztacie. Dzięki nim schowanie śrubek, uszczelek oraz innych niedużych elementów nie będzie już problematyczne, podobnie jak artykułów plastikowych czy zabawek dziecięcych.

Podczas robienia zakupów

Woreczki foliowe wcale nie muszą być jednorazowego użytku. Dzięki ich wysokiej trwałości można wykorzystywać je wielokrotnie, np. podczas robienia zakupów spożywczych. Wygodnie pakuje się do nich zwłaszcza owoce i warzywa, ale także bakalie oraz inne produkty sypkie. Również dzięki takiemu wielokrotnemu zastosowaniu ma się pewność, że w pełny sposób został wykorzystany ich potencjał.

Jak widać woreczki foliowe mają wiele praktycznych zastosowań. Warto więc korzystać z nich na co dzień, zanim ulegną zerwaniu lub po prostu utracą swoje właściwości.

Wróć do bloga