Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy.

Zastosowanie taśm polietylenowych

Polietylen to surowiec, z którego produkuje się materiały powszechnie stosowane w branży przemysłowej i spożywczej. Można z niego wykonać opakowania, rękawy, folie, a także praktyczne taśmy.

Taśma polietylenowa służy przede wszystkim do ochrony produktów przed czynnikami zewnętrznymi. Można zapakować w nią żywność, wyroby cukiernicze oraz lub produkty przemysłowe. Taśmę stosuje się również podczas transportu towarów, aby zabezpieczyć je przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Jakie są zalety taśmy polietylenowej?

Wśród produktów dostępnych w naszej firmie najbardziej popularna jest taśma polietylenowa HDPE i LDPE. Wymienione rodzaje produktów różnią się przede wszystkim gęstością i grubością.  Taśma HDPE ma wyższą gęstość, ale jest cieńsza niż LDPE. Wyróżnia się również bardziej szeleszczącą, matową i nisko rozciągliwą strukturą.

Taśmy polietylenowe charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami ochronnymi. Zabezpieczają przechowywane towary przed wilgocią, zabrudzeniami oraz promieniowaniem UV. Jednocześnie wykazują się niskim stopniem przepuszczalności dla pary wodnej. Taśma polietylenowa jest całkowicie bezpieczna, dlatego może mieć bezpośredni kontakt z żywnością. Dodatkowym atutem taśmy jest odporność na działanie substancji chemicznych, takich jak kwasy, zasady oraz sole.

Taśmy polietylenowe są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, dlatego wyróżniają się wysoką trwałością. Są także bardzo lekkie i poręczne, a transparentność pozwala na kontrolę przechowywanych produktów. Nasza firma produkuje taśmy polietylenowe z surowców wtórnych, co stanowi ukłon w stronę środowiska naturalnego.

Wróć do bloga